Google'dan YouTube Uygulamasının Tasarımında Değişiklik | Youtube Medyası | Youtube Haberleri

Google’dan YouTube Uygulamasının Tasarımında Değişiklik

Google, dünyanın en büyük video izleme platformu olan YouTube'daki TikTok'a rakip olacak 'Shorts' özelliğini test etmeye devam ediyor. Ancak ...1 dk


1
1 Beğeni

Google, dünyanın en büyük video izleme platformu olan YouTube’daki TikTok’a rakip olacak ‘Shorts‘ özelliğini test etmeye devam ediyor. Ancak görünüşe göre Google, YouTube uygulamasının tasarımında da değişikliğe gidiyor.

Digital Information World’de yer alan habere göre Google, Android YouTube uygulamasının ekranında henüz Shorts özelliği gelmeden tasarım değişikliğe gidecek. Yeni tasarımda diğerlerinden biraz daha büyük boyutlarda bir butonun geldiği görülüyor. Ayrıca buna ek olarak çeşitli konumlandırma değişiklikleri de bulunuyor.

YouTube uygulamasının yeni tasarımı

İlk olarak bildirimler butonunun sağ üst tarafa alındığı ve arama butonunun hemen solunda bulunan kamera butonunun kaldırıldığı görülüyor. Buna ek olarak alt tarafta, bir daire içerisinde büyük bir artı işareti bulunan Oluştur (Create) butonu dikkatleri çekiyor. Bu butonun yanında bulunan diğer butonlardan daha büyük olduğu da görülüyor.

YouTube, yeni butonu ekleyip diğerlerinden daha görünür hale getirerek içerik üreticilerin mobil cihazlar üzerinden video oluşturma sürecini kolaylaştırdıklarını ifade ediyor. İşlevler tarafında herhangi bir değişiklik olmazken sadece görünüş ve erişilebilirlikte bazı değişiklikler meydana geliyor.

Android YouTube uygulamasının 15.30 sürümüyle bu yeni tasarım Hindistan’da kullanıma sunuldu. YouTube, yeni tasarımın yakın bir zaman içerisinde iOS’a da geleceğini ve ayrıca yeni tasarımın dünya genelinde iOS ve Android cihazlara gönderileceğini açıkladı. Ancak bu güncellemenin kesin tarihine dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Google’ın, yeni tasarımı Shorts güncellemesine yakın ya da onunla birlikte yayınlayabileceği düşünülüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Ne! Ne!
0
Ne!
Eğlenceli! Eğlenceli!
0
Eğlenceli!
Beğen! Beğen!
0
Beğen!
Akıcı! Akıcı!
0
Akıcı!
Kızgın! Kızgın!
0
Kızgın!
ÇOK KOMİK! ÇOK KOMİK!
0
ÇOK KOMİK!
Sevgi Dolu! Sevgi Dolu!
0
Sevgi Dolu!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir